Jolanta Kalinowska

 

Dyplomowany nauczyciel jogi w/g metody B.K.S. IYENGARA, dyplomowany nauczyciel wychowania fizycznego, trener II kl. LA, instruktor rekreacji ruchowej-nowoczesne formy gimnastyki, instruktor akrobatyki sportowej, masaż klasyczny z elementami masażu sportowego.

W  jodze od 2004 r. W latach 2006-2009 ukończony kurs nauczycielski wg. metody B.K.S. IYENGARA z ramienia PSJI po kierunkiem Henryka Liśkiewicza.

Od 16 roku życia związana byłam ze sportem wyczynowym. Sport wypełniał całe moje życie. Po zakończeniu kariery zawodniczej, aby cały czas mieć kontakt z aktywnością fizyczną zajęłam się fitnessem. Aerobic oczarował mnie do momentu pojawienia się jogi. Joga towarzyszy mi na co dzień. Jest harmonią, spokojem, ciężką pracą, pokonywaniem słabości, radością, zdrowiem. Praktyka asan uczy mnie stać na własnych nogach. Wybawia mnie od niepotrzebnych myśli. Wierzę, że każdy kto spróbuje jogi, odnajdzie w niej coś swojego, osobistego i niepowtarzalnego.

W jodze fascynuje mnie precyzja i konsekwencja w wykonywaniu asan. Terapeutyczne i medyczne zastosowanie ćwiczeń jogi przekłada się na codzienne funkcjonowanie człowieka. Po kilkunastoletniej i systematycznej praktyce  śmiało mogę powiedzieć,że joga ratuje życie.

Mam za sobą liczne szkolenia i warsztaty z cyklu „Naczynia połączone…..o powiązaniu części ciała i jego znaczeniu w terapii problemów z układem narządu ruchu”

„Kostki Biodra Kolana”

„Biodra Krzyż Lędźwia”

„Kręgosłup piersiowy Barki Szyja”

 

Uczestniczę w wielu warsztatach jogi u najwybitniejszych nauczycieli w Polsce i za granicą. Cieszę się, że mogę dzielić się swoim doświadczeniem z innymi.

Niezwykłym odkryciem było to, jak poprzez ciało poznaję i zmieniam siebie, jak świadomość oddechu  daje poczucie spokoju i radości.

Najserdeczniejsze podziękowania dla Henryka Liśkiewicza, Grzegorza Nieściera i Michała Woroncowa bo to od nich wszystko się zaczęło. Wierzyli we mnie…..:)