Sylwia Drewnowska

W trakcie kursu nauczycielskiego na stopień Intro II, zdanym wewnętrznym egzaminie – stopień Intro I u Konrada Kocota – dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara stopnia Senior III. Po ukończonym kursie instruktorskim „Rekreacja ruchowa, Joga – ćwiczenia psychofizyczne”.

Od 2007 roku praktykuję jogę, na początku pod okiem Katarzyny Majchrzak, potem wyjazdowo – warsztatowo – Justyny Wojciechowskiej i Wiktora Morgulca z Akademii Asan, później Joli Kalinowskiej. Stale rozwijam się poprzez praktykę własną oraz uczestnictwo w warsztatach u znanych nauczycieli. Doskonaliłam się w sztuce jogi także w Indiach podczas pięciu wypraw do tego wyjątkowego kraju, między innymi uczestnicząc w warsztacie u Sharata Arory w Himalayan Iyengar Yoga Centre w Daramsali. Ukoronowaniem mojej dotychczasowej praktyki było osobiste spotkanie z Mistrzem B.K.S. Iyengarem w Punie.

Zmiany w moim życiu zaczęły się od spotkania pewnego wyjątkowego człowieka na Dniach Indii w Kołobrzegu w 2005 roku. Zostałam jaroszką, zaczęłam chodzić na zajęcia aerobiku, potem odkryłam jogę. Rozwijałam swoje pasje malarskie, zainteresowania rozwojem duchowym współtworząc i pisząc do czasopisma  „Adremida. Magazyn z pozytywną energią”. Zainteresowałam się medytacją i ukończyłam dziesięciodniowy kurs Medytacji Vipassana.

Joga daje mi wewnętrzną równowagę. Pomaga radzić sobie z przeciwnościami dnia codziennego, przełamywać ograniczenia, nie tylko te tkwiące w ciele, dystansować się od rzeczy nieistotnych, a skupiać na ważnych. Cieszę się, że coraz więcej osób chce rozwijać się wewnętrznie dzięki jodze.